درباره ما

 با توجه به این مهم که تقریبا تمامی زیرساخت‌های حساس و حیاتی کشور از تجهیزات کنترل صنعتی استفاده می‌نمایند و همچنین مقفول ماندن حوزه امنیت در فرآیند‌های صنعتی و عدم اهتمام به اهمیت این مسئله ما را بر آن داشت تا با راه‌اندازی سایت ICSdefender سعی در بهبود شرایط امنیت در این حوزه نماییم. از این رو با توجه به مشکلات این حوزه و خواسته مدیران و متولیان زیرساخت‌های مذکور و همچنین دستورالعمل‌های نهاد‌های حاکمیتی مانند: سازمان پدافند غیر عامل و افتا سعی بر تدوین طرحی جامع نمودیم. این طرح با اتکا به دانش فنی و عملیاتی و تجربیاتی همچون  ارزیابی سیاست‌های امنیتی و تست‌نفوذ در زیرساخت‌های صنعتی، تحقیق و پژوهش در زمینه امنیت سیستم‌های کنترل صنعتی(پروتکل‌ها، تجهیزات و راه‌کارها)، تحلیل و آنالیز بدافزار‌های سیستم‌های صنعتی و ... تدوین شده است.

رویکرد ICSdefender در این طرح از این حیث منحصر به فرد است که برای امن‌سازی زیرساخت‌های کنترل صنعتی تنها تکیه بر فن‌آوری و یا "محصولات" نمی‌کند و برای امن‌سازی این زیرساخت‌ها  نگاهی ویژه به فرآیند‌ها و نیروی متخصص دارد.   راهکار مذکور، امنیت زیرساخت‌های کنترل صنعتی را تنها در گرو راه‌حل‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نمی‌داند و سعی دارد با ایجاد ساختاری منسجم در حیطه فرآیند‌ها، نیروی متخص و تکنولوژی، بلوغ امنیت در این زیرساخت‌ها را قابل ره‌گیری کند. البته لازم به ذکر است ICSdefender  در کنار راهکار جامع و یکپارچه خود، همچنان به ارائه  پیشنهاد‌های فنی خود در جهت آنالیز، مدیریت و کاهش آسیب‌پذیری‌ و مخاطرات می‌پردازد و تمامی اسناد مربوطه را در بخش‌های مختلف سایت به اشتراک می‌گذارد. 

بنا به احساس نیاز کشور در حوزه خدمات نیز  متخصصین ICSdefender آمادگی خود را برای انجام فعالیت‌های زیر اعلام می‌کنند. البته شایان ذکر است، با توجه به تفاهم‌نامه مجموعه ICSdefender با  شرکت‌های دارای رتبه یک حوزه فاوا، تمامی خدمات که در زیر آورده شده  با همکاری آنان انجام خواهد شد. 

در انتها از شرکت تحولگران عرصه اطلاعات بخاطر حمایت‌ها و پشتیبانی‌های مادی و معنوی  کمال تشکر و قدردانی را داریم و لازم می‌دانیم به این نکته اشاره کنیم که محتوا، راهکار، طرح‌ها و همچنین پژوهش‌های مطرح شده در سایت هیچ‌گونه ارتباطی با سازمان‌ها، نهاد‌ها و شرکت‌های خصوصی ندارد. 

 

 

اسماعیل باقری اصل(رزومه)        

 

ورود به سامانه


نام کاربری
گذر واژه
کد امنیتی

شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید