نگرانی آمریکا از حملات سایبری ایران بعد از خروج از برجام

نگرانی آمریکا از حملات سایبری ایران بعد از خروج از برجام

در روز سه شنبه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، اعلام کرد که ایالات متحده از معاهده هسته ای ایران خارج خواهد شد و همچنین قول داده است تحریم های اقتصادی علیه ایران در جهت محدود کردن برنامه هسته ای ایران را باشدت بیشتری ادامه دهد.

محققان می گویند که بر اساس فعالیت های سایبری گذشته ایران، پیش بینی می شود که  حمله سایبری گسترده ای از جانب ایران به احتمال زیاد وجود داشته باشد.

پریسیلا موریوچی، تحلیلگر پیشین NSA، در حال حاضر می گوید: "ما در ماههای گذشته به بررسی این موضوع می پردازیم که شرکت های آمریکایی در بخش های مالی، زیرساخت های حیاتی، بخش های نفت و انرژی، احتمالا از سوی نیروهای حمایت شده از سوی دولت ایران با حملات سایبری مخرب  مواجه خواهند شد.

لوی گوندرت کارشناس امنیت سایبری، که با پژوهشنامه ZDNet همکاری داشت، عنوان می‌کند، احتمالا ایران با استفاده از بدافزارهای پیشرفته دست به حملات انکار سرویس‌های زیرساخت‌های مذکور بزند. بسیاری از تحقیقات بر روی تاریخ طولانی نشان می‌دهد ایران در واکنش به تحریم ها، فعالیت های غربی و دولت ها را با حملات سایبری هدف قرار می دهد، عمدتا به این دلیل که هکرها می توانند به سرعت از حمله استفاده کنند.

مولف: ICSdefender

کد: 50015201

زمان انتشار: پنج شنبه 20 اردیبهشت 1397 09:05 ق.ظ

تعداد نمایش: 130

ورود به سامانه


نام کاربری
گذر واژه
کد امنیتی

شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید