ICSdefender.ir

رخداد ها

آسیب‌پذیری تجهیزات HMI شرکت زیمنس

آسیب‌پذیری تجهیزات HMI شرکت زیمنس

شرکت Siemens سه آسیب پذیری را در تجهیزات نظارت و بررسی (SIMATIC HMI) خود شناسایی کرده است. این آسیب پذیری ها توسط تیم Quarkslab و محققی به نام Ilya Karpov از Positive Technologies مستقیما به زیمنس ارائه شده است. شرکت زیمنس فایل بروز رسانی شده ای را به منظور کاهش آسیب پذیری ارائه کرده است. این آسیب پذیری ها قابلیت بهره برداری از راه دور را دارد. مهاجمی که بتواند از این آسیب پذیری ها بهره برداری موفق داشته باشد، می تواند حملات man-in-the-middle ، denial‑of‑ service (DoS) و همچنین تعریف خود (مهاجم) به عنوان کاربر مجاز را پیاده سازی کند. تاثیراتی که این آسیب پذیری برای سازمان ها ایجاد می کند، برای هر سازمان کاملا منحصر به فرد بوده و به صورت case study باید مورد مطالعه قرار گیرد. بررسی تاثیرات به معماری شبکه، محیط عملیاتی و محصولات بستگی دارد.

آسیب پذیری تجهیزات نظارتی Moxa VPort شرکت Moxa

آسیب پذیری تجهیزات نظارتی Moxa VPort شرکت Moxa

مرکز بررسی آسیب پذیری های HP اعلام کرده که محققی به نام Ariele Caltabiano آسیب پذیری stack-based buffer overflow را در تجهیزات نظارتی ActiveX مدل SDK Plus شرکت Moxa شناسایی کرده است. در همین راستا شرکت Moxa فایل بروز رسانی شده ای را به منظور کاهش آسیب پذیری ارائه کرده است. این آسیب پذیری قابلیت بهره‌برداری از راه دور را دارد. برداری موفق از این آسیب پذیری به مهاجمان اجازه می دهد که از راه دور کدهای دلخواه خود را در سطح privilege در VPort در حال اجرا، اجرا کنند. تاثیراتی که این آسیب پذیری برای سازمان ها ایجاد می کند، برای هر سازمان کاملا منحصر به فرد بوده و به صورت case study باید مورد مطالعه قرار گیرد. بررسی تاثیرات به معماری شبکه، محیط عملیاتی و محصولات بستگی دارد.

ضرورت دنبال کردن رفتار گروه‌های هکر زیرساخت‌های کنترل صنعتی توسط پژوهشگران امن‌سازی

ضرورت دنبال کردن رفتار گروه‌های هکر زیرساخت‌های کنترل صنعتی توسط پژوهشگران امن‌سازی

چه تعداد از گروه‌های هکری بر سیستم های ICS تمرکز می‌کنند؟ با توجه به تحقیقات صورت گرفته، در سال 2017 حداقل پنج گروه در این حوزه فعالیت کردند. در حالی که همه ما فکر می‌کنیم بدافزار‌های مخرب در زیرساخت‌های کنترل صنعتی تنها با هدف تخریب یک زیرساخت‌ بوجود آمده‌اند، آنها با انتشار خود مشغول جمع‌اوری اطلاعات و شناسایی اطلاعات اطراف محیط‌های صنعتی هستند. در واقع برخی از گروه‌های هکری که گاها از سمت نهاد‌های حاکمیتی کشور‌های متخاصم تغذیه مالی و اطلاعاتی می‌شوند، توانایی دسترسی به این توان را دارند. در این میان پنچ گروهی که در زیر معرفی می‌شوند بیشترین زمینه را برای فعالیت بر روی زیرساخت‌های صنعتی دارند.

آسیب پذیری کنترلر XLWeb شرکت Honeywell

آسیب پذیری کنترلر XLWeb شرکت Honeywell

محققی به نام Martin Jartelius از شرکت Outpost24 آسیب پذیری پیمایش دایرکتوری (directory traversal) را در کنترلر وبی XL محصول شرکت Honeywell شناسایی کرده است. در همین راستا شرکت Honeywell فایل بروز رسانی شده ای را به منظور کاهش آسیب پذیری گزارش شده ارائه کرده است. این آسیب پذیری قابلیت بهره برداری از راه دور را دارد. یک مهاجم می تواند با بهره برداری از این آسیب پذیری، لاگین های معتبری را با سطح دسترسی Admin در کنترلر وبی XL شرکت Honeywell ایجاد کند. این لاگین ها به مهاجمان اجازه می دهد سطح دسترسی کامل به سیستم داشته باشند. برنامه XLWEB یک نقطه ورودی به شبکه می باشد که مهاجم می تواند از آن طریق شبکه را مکان یابی کند. . تاثیراتی که این آسیب پذیری برای سازمان ها ایجاد می کند، برای هر سازمان کاملا منحصر به فرد بوده و به صورت case study باید مورد مطالعه قرار گیرد. بررسی تاثیرات به معماری شبکه، محیط عملیاتی و محصولات بستگی دارد.

آسیب‌پذیری در تجهیزات کنترل صنعتی برند زیمنس

آسیب‌پذیری در تجهیزات کنترل صنعتی برند زیمنس

زیمنس SIPROTEC 4، SIPROTEC Compact، DIGSI 4 و ماژول اترنت EN100 تحت تاثیر این آسیب‌پذیری قرار دارند. 

نقشه راه‌ پیام‌رسان تلگرام و تاثیر آن بر امنیت سایبری

نقشه راه‌ پیام‌رسان تلگرام و تاثیر آن بر امنیت سایبری

با توجه به این تغییرات که قرار است در سال‌های آتی برای پیام‌رسان غیربومی از جمله تلگرام رخ دهد، در صورت نیاندیشیدن تدبیر مناسب توسط مسئولین ممکن است معایب استفاده از آن نسبت به محاصنش پیشی گرفته و بسیاری از قوانین و سیاست‌های تصویب، اعمال و اجرا شده در کشور را تحت‌الشعاع قرار دهد.

آسیب پذیری محصولات شرکت Schneider Electic

آسیب پذیری محصولات شرکت Schneider Electic

Narvaja و Joaquín Rodríguez از شرکت Core Security به تازگی آسیب پذیری buffer overflow را در محصولات اشنایدر الکتریک گزارش کرده است. این آسیب پذیری در نرم افزار VAMPSET وجود دارد. آنها این آسیب پذیری را مستقیما به اشنایدر گزارش کرده است. شرکت اشنایدر الکتریک فایل بروز رسانی را به منظور کاهش این آسیب پذیری ارائه کرده است.

پیش بینی خسارت ۲ میلیارد دلاری حملات سایبری صنعت نفت جهان در سال ۲۰۱۸

پیش بینی خسارت ۲ میلیارد دلاری حملات سایبری صنعت نفت جهان در سال ۲۰۱۸

پیش بینی خسارت ۲ میلیارد دلاری حملات سایبری صنعت نفت جهان در سال ۲۰۱۸ : صنعت نفت و گاز در سال های اخیر با تهدیدهای گسترده سایبری و بسیار فراتر از مانند سرقت اطلاعات و نادیده گرفتن حقوق مالکیت معنوی روبرو شده است.

شرکت Radiflow اولین حمله Cryptocurrency ضمیمه شده به تروجان را در شبکه SCADA شناسایی کرد

شرکت Radiflow اولین حمله Cryptocurrency ضمیمه شده به تروجان را در شبکه SCADA شناسایی کرد

 شرکت Radiflow در اسرائیل که ارائه دهنده راهکارهای امنیت زیرساخت‌های حساس و حیاتی است، توانسته اولین حمله بدافزاری cryptocurrency را در شبکه OT مربوط به زیرسخت منابع آب کشف کند. یک حمله مخرب Cryptocurrency باعث افزایش مصرف CPU دستگاه و مصرف پهنای باند شبکه می شود و همچنین باعث می‌شود که زمان پاسخ دادن به ابزارهایی که برای نظارت بر تغییرات فیزیکی در شبکه OT نظیر HMI و SCADA استفاده می شود، به شدت تحت تاثیر قرار گیرد. این، به نوبه خود، شاخص کنترل را که یک اپراتور زیرساختی حیاتی بیش از عملیاتش مربوط به آن است را کاهش می دهد و همچنین زمان پاسخ آن را به مشکلات عملیاتی کاهش می‌دهد.

ورود به سامانه


نام کاربری
گذر واژه
کد امنیتی

شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


 

 

 

 

 

تگ های مرتبط

دوره های آموزشی